TYSHA

[тиша]

МАЯТНИК СПОКОЮ: ПСИХОЛОГІЧНА ВПРАВА ДЛЯ ТИХ, КОГО ВСЕ ДРАТУЄ

Втома, безсонні ночі через постійні обстріли, невтішні новини. Усе це розхитує нашу психіку і може викликати роздратованість, злість, сум та інші негативні емоції. У такі моменти важливо пам’ятати про техніки самодопомоги. Одна вправа і 5 хвилин часу можуть суттєво покращити наш психічний стан і змінити настрій. Одну з таких радить психологиня безоплатних груп підтримки «тихі зустрічі» від ГО «ТИША» Вікторія Чернова.

Джерело фото: особистий архів Вікторії

Погодьтеся, спокою зараз не вистачає усім нам, і навичка заспокоювання себе потрібна кожному. Тому запам’ятовуємо наступну вправу і робимо її, коли роздратованість перевищує ваш внутрішній показник норми.

– До речі, одним із критеріїв того, що роздратованість дійшла до межі, можуть бути зціплені щелепи. Тому слідкуйте, будь ласка, чи не хочеться вам поскреготати зубами і зціпити їх так, що напружаться м’язи. Це пряма реакція мозку на небезпеку, яка призводить до підвищення агресії. Тримайте щелепи розслабленими!

Джерело фото: pixabay

Роздратовані? Зробіть вправу «Маятник спокою»

  • Займіть зручне положення, закрийте очі і «проскануйте» ваше тіло.
  • Віднайдіть найбільш напружену частину тіла, де «живе» роздратування/стрес/втома. Наприклад, це може бути шия.
  • Потім знову проскануйте тіло, шукаючи найбільш розслаблену частину, де взагалі немає напруги. Наприклад, мізинець на лівій нозі.
  • Тепер по черзі перемикайте увагу. Фокусуйтеся 5 секунд на шиї, потім – 10 секунд на мізинці, уявляючи, як спокій поширюється далі, поглинає стопу, і вона вся стає розслабленою.
  • Зробіть декілька маятних переключень уваги. Важливо завжди зосереджувати увагу довше на розслабленій точці тіла, збільшуючи час і, відповідно, площу. Після стопи поширьте спокій на литку, потім ще на стегно і так далі. Завдяки повторам таких коливань зрештою все тіло буде спокійним і розслабленим, бо з часом спокій поглине напругу.
  • Після цього зафіксуйтеся в цьому стані розслаблення. Повільно подихайте, щоб відчуття збереглось.

Про проєкт:

Проєкт «тихі зустрічі» громадської організації «ТИША» від німецького благодійного фонду OneUkraine gGmbH – це безкоштовні фасилітовані офлайн-групи підтримки для жінок будь-якого віку, статусу чи віросповідання. Це розробка операційної команди і професіоналів у сфері психології, яка поєднує в собі новітні методи психологічної підтримки та спільнототворення. Програма «тихих зустрічей» складається з шести занять, які модерує фасилітатор-психолог. Ми працюємо з внутрішньо переміщеними особами; з жінками з інвалідністю; жінками-піклувальницями за ветеранами, які втратили кінцівки; жінками з родин військовослужбовців, які знаходяться в полоні, вбиті або зниклі безвісти. А також із соціальними працівницями, волонтерками, вчительками, психологинями та медикинями.

Зверніть увагу, що всі зображення, розміщені на цьому веб-сайті, призначені лише для ілюстративних цілей. Особи, зображені на цих фотографіях, надали свою згоду на використання своїх зображень. Однак, якщо ви вважаєте яке-небудь зображення образливим або вважаєте, що ваше зображення було використано без згоди, будь ласка, негайно зв'яжіться з нами, і ми оперативно вирішимо це питання. Крім того, відтворення або розповсюдження цих зображень без попередньої письмової згоди від ТИШІ заборонено.

read more