ЧОМУ ЖІНОЧИЙ КОЛЕКТИВ – ЦЕ КВІТНИК, А НЕ СЕРПЕНТАРІЙ. ПОЯСНЮЄ ПСИХОЛОГИНЯ
В дитинстві ми часто чули від старшого покоління, що робочі колективи, які складаються, переважно, з дівчат, називають «гадюшнями», «серпентаріями». Але чи відповідають ці образливі назви реальності? Розбираємося разом з психологинею ГО «ТИША» Катериною Соломяновою-Кирильчук.
Джерело фото: особистий архів Катерини
Повномасштабне вторгнення змінює нашу реальність та диктує нові правила життя. В тому числі, робочого. На жаль, колективи здебільшого стають жіночими навіть в тих сферах, де існувало гендерне розмаїття. В народі панує думка, що жінки в колективі часто конфронтують та конкурують. Але що, як це лише стереотип? Тож сідайте зручніше, зараз будемо розвіювати міф про «серпентарії».
– Насправді, жіночі колективи – менш конфліктні! Це підтверджують дослідники Університету Джона Хопкінса, які визначили, що більшість команд, які складаються з дівчат, зазвичай схильні до синхронної взаємодії та рівної участі. Тобто, вони більш злагоджені, – розповідає психологиня ГО «ТИША». – У порівнянні з чоловічими, вони схильні уникати конкурентних ситуацій і потенційних конфліктів. Переважно жіночі колективи класно діють і на чоловіків – в такій компанії вони частіше стають командними гравцями та схиляються до кооперативної поведінки.
Джерело фото: pixabay
Інше дослідження компанії Zenger Folkman, яке тривало понад 30 років, мало на меті порівняти психологію роботи чоловіків та жінок. Аналіз вели за 16 різними категоріями. І виявилося, що жінки показали суттєво кращі бали за чоловіків в 12 з 16 шкал. Особливо високими були бали за
• здатність брати ініціативу на себе;
• практикувати саморозвиток;
• проявляти високу чесність.
Джерело фото: pixabay
Отже, жіночий колектив може бути квітником, в якому комфортніше працювати, і який може досягати кращих результатів за чоловічий. Головне – турбуватися про нього і не забувати про кожну квітку. Як це зробити? Ось декілька порад від Катерини Соломянової-Кирильчук.
-
Відмовтеся від стереотипів про «серпентарій», які тиснуть на нас з дитинства.
-
Побудуйте в колективі прозору і підтримуючу комунікацію. Адже від цього залежить атмосфера в команді та те, як працівники ставляться до роботи та один до одного.
-
Побачте одна в одній кращі якості. Для цього організуйте тимбілдінг, запросіть коуча чи доєднайтеся до ініціативи «тихі зустрічі» для організацій від ГО «ТИША». Це безоплатні групи підтримки для колективів, які проходять в Полтавській, Харківській та Дніпропетровській областях. Зберіть ваших колег та зареєструйтеся на участь у групі за посиланням: https://tally.so/r/3yvXMx.
Групи підтримки «тихі зустрічі» для організацій реалізуються ГО «ТИША» завдяки фінансовій підтримці Міжнародного фонду «Відродження».
Погляди, висловлені в тексті, не обов'язково збігаються з позицією Міжнародного фонду «Відродження»
Зверніть увагу, що всі зображення, розміщені на цьому веб-сайті, призначені лише для ілюстративних цілей. Особи, зображені на цих фотографіях, надали свою згоду на використання своїх зображень. Однак, якщо ви вважаєте яке-небудь зображення образливим або вважаєте, що ваше зображення було використано без згоди, будь ласка, негайно зв'яжіться з нами, і ми оперативно вирішимо це питання. Крім того, відтворення або розповсюдження цих зображень без попередньої письмової згоди від ТИШІ заборонено.
read more