«ШОКОЛАДНА МЕДИТАЦІЯ»: ВПРАВА УСВІДОМЛЕНОГО СПОЖИВАННЯ ВІД ПСИХОЛОГИНІ
Згадайте, коли ви востаннє відчували смак того, що їсте? Коли живеш в стресі і постійній гонці, якісь речі, наприклад, прийом їжі, робиш на автоматі. Просто підкидаєш дрова в грубку, щоб бігти далі. Але в стресовій гонці ми забуваємо про себе, про власні бажання, про те, хто ми є. Щоб нагадати собі про це, психологиня проєкту безкоштовних груп підтримки для жінок «тихі зустрічі» від ГО «ТИША» за підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF) та структури ООН Жінки в Україні Олена Водяна пропонує зробити просту 5-хвилинну вправу. Спробуйте – буде цікаво і смачно.
Чим більше стресу навколо, тим менше у нас шансів робити щось усвідомлено. Мозку важко сфокусуватися тільки на одній дії, коли йому треба думати про багато речей одночасно. Згадайте: чим більше ви стресуєте, тим більше скачуть думки. Сіли за книгу – і читаєте по колу один абзац, не розуміючи, про що він. Вирішили поїсти – не помітили, як тарілка стала пустою. Практики на усвідомлення допомагають мозку сповільнитися, концентруватися на одній справі. А ще вони розслабляють і нагадують, що ви є, ви існуєте.
– Цю вправу я раджу нашим жінкам з груп підтримки «тихі зустрічі», - розповідає психологиня ГО «ТИША» Олена Водяна. – Завжди радію, коли після практики жінки не тільки вчаться усвідомленості, а й відкривають себе для себе заново. Пам’ятаю, як одна з підопічних прийшла на зустріч в шоці: вона все життя вважала, що любить білий шоколад, а виявилося, що насправді їй подобається терпкий чорний.
Робіть цю вправу хоча б тиждень і помітите, наскільки легше вам з часом буде фокусуватися на конкретних задачах:
«Шоколадна медитація»
Для медитації оберіть шоколад, який ви ніколи не куштували до цього. Чистий, з наповнювачами, батончик – не має значення. Головне – новий смак. Також візьміть ручку і папірець. І головне – знайдіть місце, де ніхто не буде вам заважати, вимкніть телефон і відкладіть подалі всі гаджети. А тепер візьміть в руки шоколадку.
1. Розгорніть обгортку. Заплющте очі і вдихніть аромат шоколаду. Нехай він огорне вас.
2. Відламайте шматочок і подивіться на нього з усіх сторін. Яку він має форму, структуру, яка начинка ховається всередині.
3. Покладіть шматочок на язик, але не жуйте. Нехай почне танути. Зверніть увагу, чи хочеться вам притиснути його до піднебіння. У шоколаді зосереджено близько 300 різних смаків. Спробуйте виокремити хоча б декілька з них.
4. Якщо ви помітили, що відволіклися, відмітьте, на що саме. І повертайтеся до дегустації.
5. Коли шоколад повністю розтане, повільно ковтніть його. Відчуйте, як він проходить по стравоходу.
6. Те ж саме зробіть і з наступним шматочком. Що ви відчуваєте? Чи змінилося щось? Чи здався шоколад смачнішим, ніж коли ви просто кусаєте і жуєте його бездумно?
7. Запишіть всі свої спостереження та відчуття на лист паперу. Так вашій пам’яті буде простіше зафіксувати те, що ви відчули.
Ви або ваші близькі відчуваєте потребу в підтримці? Записуйтеся на «тихі зустрічі» у вашому місті за посиланням: https://uadd.me/tyshagroups
Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об'єднаних Націй.
Довідка:
Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це єдиний глобальний механізм, створений виключно на підтримку участі жінок в процесах розбудови миру та безпеки, а також гуманітарної допомоги. WPHF, керований низкою представників громадянського суспільства, урядів та ООН, — це трастовий фонд за участі багатьох партнерів, який мобілізує терміново необхідне фінансування для місцевих організацій, очолюваних жінками, та працює разом із жінками на передовій заради побудова міцного миру. Починаючи з 2016 року, WPHF надав фінансування та підтримав спроможність понад 1000 місцевих жіночих організацій громадянського суспільства, які працюють над питаннями порядку денного «Жінки, мир, безпека» та реалізовують гуманітарну діяльність у 41 країні світу, які постраждали від кризи.
Про проєкт:
Проєкт «тихі зустрічі» громадської організації «ТИША» від німецького благодійного фонду OneUkraine gGmbH – це безкоштовні фасилітовані офлайн-групи підтримки для жінок будь-якого віку, статусу чи віросповідання. Це розробка операційної команди і професіоналів у сфері психології, яка поєднує в собі новітні методи психологічної підтримки та спільнототворення. Програма «тихих зустрічей» складається з шести занять, які модерує фасилітатор-психолог. Ми працюємо з внутрішньо переміщеними особами; з жінками з інвалідністю; жінками-піклувальницями за ветеранами, які втратили кінцівки; жінками з родин військовослужбоців, які знаходяться в полоні, вбиті або зниклі безвісти. А також з соціальними працівницями, волонтерками, вчительками, психологинями та медикинями.
Зверніть увагу, що всі зображення, розміщені на цьому веб-сайті, призначені лише для ілюстративних цілей. Особи, зображені на цих фотографіях, надали свою згоду на використання своїх зображень. Однак, якщо ви вважаєте яке-небудь зображення образливим або вважаєте, що ваше зображення було використано без згоди, будь ласка, негайно зв'яжіться з нами, і ми оперативно вирішимо це питання. Крім того, відтворення або розповсюдження цих зображень без попередньої письмової згоди від ТИШІ заборонено.
read more